Eva Glavová 

Rozžiarim Vás farbami.

Som  kreatívnou  inšpirátorkou a terapeutkou vo svete krásy a farieb

 

Ako vnímam život ?

Život  je hra s farbami 

Pozývam Vás  do žiarivého  kráľovstva farieb, inšpirácie a kreativity

Chcete si vyfarbiť svoj život a nudu zahodiť raz a navždy? 

 

Chcete žiariť farbami a tešiť sa z vlastnej kreativity? 

 

Chcete žiť s ľahkosťou motýľa a pestrosťou vážky? 

Kto je tá Eva, ktorá žije vo farbách a povedie Vás po farebnej cestičke?

 

Som ženavychutnávam si maličkosti, ktoré sú pre mňa podstatné: žiarivé slnko, modrú oblohu, tanec v obývačke, krásne šaty,  hudbu, prítomnosť  obyčajných chvíľ pri káve, pohľad na tečúcu rieku, knihy, príbehy z kníh a obrazov.

Milujem ticho a byť sama. Ale milujem byť s blízkymi ľuďmi, rozhovory pri vínku, pri kávičke.  A koláčik ku kávičke musí byť, aspoň niečo sladké určite, inak mi káva ani nechutí. 

Milujem vôňu ruží a farby kvetov.  Rada kvietky sadím, rada sa o ne starám a polievam, opatrujem. 

To všetko ma inšpiruje,  keď maľujem  obrazy,  navrhujem  interiéry, vyberám oblečenie, keď kombinujem farby a hľadám možnosti, to mám najradšej. 

Mám za sebou roky skúseností, roky učenia sa a roky praxe v obchode, marketingu, módnom priemysle, ale aj  ako opatrovateľka, umelkyňa 

Ale čo pokladám pre mňa za zvlášť dôležité ? 

To sú roky a dni strávené v komunikácii a vzťahmi s ľuďmi

Či už to boli klienti módneho salónu Bolero, v ktorom som  pracovala, alebo klienti , dodávatelia do najväčšej siete obchodných domov a hypermarketov Tesco, kde som pracovala ako koordinátorka marketingu a obchodu .

Veľmi dôležité pre mňa sú skúsenosti z vedenia interierového štúdia  Athina Interiér, a komunikácia s klientmi  pri vypracovávaní návrhov interiérov  a  farebnom poradenstve .

Ale aj  roky práce v sociálnej oblasti pri opatrovaní seniorov a vedení kurzov. 

Všetky moje doterajšie skúsenosti  sú obohatené mojim vstupom do sveta umenia a preto som teraz TU, aby som to, čo som sa počas života naučila, čím som si prešla a ako som sa s tým dokázala vysporiadať, čo som objavila, zažila a uvádzam dennodenne do praxe života.

1.Práca v Módnom  salóne  ma naučila, ako sa pripravujú módne prehliadky, čo všetko to obnáša.  Mohla som ukázať, ako viem veci zladiť, ukázať môj organizačný talent, cit pre farby a výber doplnkov. Naučila som sa komunikovať s klientmi a obrúsila som svoj prejav. Módne prehliadky boli vzrušujúcou skúsenosťou, od prvého kroku až po ukončenie. 

2.Ďalším stupienkom bol vlastne skok, kým som začala na oddelení marketingu v medzinárodnej obchodnej spoločnosti, priamo na Centrále v Prahe na Národní tříde, vyskúšala som si prácu na obchodnom oddelení. Nazrela som do tzv. zákulisia obchodu, spoznala zahraničných dodávateľov, zistila som,  čo znamená byť hardline, aj softline, aby som sa ocitla tam, kde  predaj,  čísla, reklama, prezentácia, komunikácia a organizovanie, plánovanie, je na dennom poriadku. Bolo to farebné, ako  letáky, ako módne prehliadky, promo akcie po celom Slovensku a v Čechách. 

3.Akoby švihnutím zázračného prútika som sa stala návrhárkou kuchýň a interiérovou dizajnérkou v Interiérovom a kuchynskom štúdiu  v Bratislave, kde som pracovala po boku manželovom. Navrhla som od A - Z naše kuchynské štúdio, ale celú organizáciu, od návrhov, objednávkového systému, dodania a realizácie . Po čase ma viacej oslovil interiérový dizajn, ktorý som stihla vyštudovať opäť v Prahe. Návrhy interiérov, výber nábytku, poradenstvo pri výbere farieb a doplnkov.

Z toho úplne najviac farby a doplnky, ktorým sa venujem dodnes. 

4.Celý život ma lákal svet umenia a ani v 40 tke som sa tej predstavy nechcela vzdať. A to je dobre. Pretože umenie si ma našlo.  Eurytmia, také zvláštne slovo na prvé počutie, ale keď som ho prvýkrát videla na pódiu, zostala som v nemom úžase.

Krása pohybu, krása hudby a slova, architektúra, geometria, sochy v pohybe, ladnosť, zdravie, harmónia. A keď  som sa prvýkrát ocitla na javisku, cítila som sa tam doma. Vo farebných hodvábnych šatách so závojom, osvetlená farebnými svetlami, ktoré premieňali moje šaty podľa nálady hudby, alebo básne.

Som žena vo farbách, žena mnohých farieb, som eurytmistka, maliarka, poslucháčka, poradkyňa, sprievodkyňa, no najviac sa mi páči byť inšpirátorkou, pretože rada ľudí inšpirujem, a zapaľujem iskričku, a oni sami nájdu v sebe svoj potenciál, oheň, ktorý nezhasne. 

Umenie sa nesie celým mojim životom.

Spájam svety  

Život je umenie.  7 rokov  štúdia, vystúpenia, sociálne cvičenia a spolupráca s mnohými skvelými eurytmistkami z celého sveta, priniesla do môjho života nové farby a nové pohľady.

5.Dokázala som sa viacej priblížiť k ľuďom, tak inak,  ako dovtedy, vnímať ich, vypočuť, pochopiť. Ocitla som sa v inej zemi, urobila som krok do neznáma, aj trochu so strachom, no hlavne s odvahou, sadla som do auta a odviezla som sa do bavorských hôr, k starej pani, stala sa zo mňa Opatrovateľka.

Toto už nebolo javisko, kde po vystúpení nasleduje potlesk,  ale život sám, so svojimi farbami, svetlami, náladami, každodennými starosťami a radosťami. S citmi a pocitmi, osamelosťou, smútkom, ale krásnym pocitom a poznaním, že aj toto som Ja.

Že je to ďalšia farba môjho života, ktorá ma napĺňa. Táto práca, pohľad do duše starej ženy, ktorá žila svoj život a niesla si svoje spomienky v srdci, ktorej som mohla spríjemniť posledné roky života, podporiť ju, otvorila moje srdce dokorán.

Dokázala som dať toľko lásky  žene, ktorej som hovorila moja babička. Naučila som sa, že žena je krásna v akomkoľvek veku, že sa chce páčiť, že sa chce pekne obliekať, dobre vyzerať, rozprávať sa, byť súčasťou sveta. Že aj napriek veku, tomu číslu, duša ženy je vždy dušou ženy. Som šťastná, že som mohla byť na chvíľu aj ja súčasťou jej sveta.  

Na svojej ceste opatrovateľky som sa starala ešte o jednu úžasnú 98 ročnú ženu a dvoch mužov. A keďže som vlastných starých rodičov, babičky ani deduškov nezažila, dnes viem, že to, čo by nám mohli odovzdať oni, ako rodina, môžeme nájsť  a zažiť aj s inými, na prvý pohľad celkom cudzími ľuďmi. 

Ste pre nich svetlom, a býva to vzájomné,

ste pre nich svetom, a býva to vzájomné,

ste pre nich oporou, a býva to vzájomné,

učíte sa navzájom prežiť.

Je to vzájomné.

6.Potom moje kroky viedli späť na Slovensko, a uvažovala som čo príde teraz. Rozhodla som sa opäť pre módu a opäť trošku z iného uhla som nazrela a prevedčila sa na vlastné oči, aj telo,  aké je to náročné,  aj krásne,  byť súčasťou svetovznámej spoločnosti módneho priemyslu. Nie sú to len krásne šaty, ale každý deň sa učíte toľko nových vecí, zisťujete,  kde sú vaše hranice a kde sú vaše možnosti a okrem toho potrebujte kondičku a dobrú obuv. 

Množstvo mladých ľudí, úplne iná energia, množstvo úloh, ktoré musíte denne zvládnuť, a samozrejme množstvo pekných aj menej pekných kusov oblečenia, ktoré sa naučíte triediť, poznáte ich podľa mena, sezóny, farby, veľkosti, naučíte sa ich mať pod konrolou na ploche 5000m2. 

Fokusujete sa, feedbekujete, zvládate dennodenné rutiny, veľké množstvo peňazí Vám prejde rukami. Ale spokojný zákazník, ktorému ste pomohla s výberom oblečenia, zladila ste, vybrala ste, kúpil a spokojný odišiel  je na nezaplatenie.  To je na tom to najkrajšie.

 Začínať niečo nové môžeme kedykoľvek. Či máme 20, 40, alebo aj 50.

Tvoríme si tak svoj život. Dnes už viem, že sa vždy znovu narodím. 

Hľadala som prienik tým všetkým, ako skĺbiť moje skúsenosti tak, aby som mohla naplniť to, čom som si povedala vtedy ako 24 ročná. V eurytmii existuje trojčlenný krok. To znamená trojčlenný,  že má 3 fázy. Zdvihnem, nesiem, položím.  

Takéto postupné kroky ma doviedli k rozhodnutiu poskytovať služby, ktoré Vás  prevedú procesom premeny, ba až transformácie. Procesom zmeny a môžem povedať, až znovuzrodenia. 

Možností je niekoľko, a môžete si vyberať s čím začnete. Každá fáza premeny má nejaký začiatok. Začnete s farebnou premenou svojho šatníka, ale zároveň sa začnú diať také zmeny, ktoré Vás privedú bližšie k sebe. 

Možete začať maľovaním, alebo eurytmiou. Rozhýbeme pravú hemisféru a nadviažeme kontakt s našim telom a priestorom. Objavíme zákonitosti spojenia svetov. 

Online konzultácie,  terapia farbami, fytoterapia, andská energetická šamanská terapia, eurytmia.  To sú poklady, sú to kúsky mozaiky, ktoré vytvárajú nádherný celok, umelecké dielo. A náš život je umelecké dielo. Sme umelci. 

Vždy počúvam svoju dušu, a nechávam sa viesť. Dôverujem a nasledujem. Niekedy to chce čas, inokedy príde impulz a ja viem, že mám niečo urobiť, posunúť svoj život na iný stupeň.

Pretože náš život nikdy nie je statický, plynie... a my môžeme plynúť s ním, vtedy to cítime, že je všetko v poriadku, že sme presne tam, kde máme byť. 

 Eva Glavová ♥Arteva 

 

Vítaj v kráľovstve farieb, inšpirácie a kreativity

 

Kurzy, semináre, vzdelávanie, práca, inšpirácia 

 Učím sa od najlepších

Viera Groznerová ma naučila,  ako sa orientovať v  prostredí módy a nebáť sa byť originálnou 

Rebecca Slaughter ma naučila pohybovať sa v mužskom svete obchodu a zostať  ženou. 

 Vďaka Barbara Venter som mohla vyštudovať milovaný interiérovy dizajn v milovanom meste Prahe

Eurytmia - Silvia Mikolajová, Pavel Hanuštiak,  Miriam Tradowski, Sara Kazakov, Annemarie Bäschlin, Angelika Storch, Lili Reinitzer, Dorothea Mier,  Annemarie Ehrlich, Benedikt Zweifel, to sú eurytmisti, učitelia, umelci, ktorí ma ovplyvnili na mojej ceste eurytmistky a som im nesmierne vďačná, že som ich mohla osobne poznať a učiť sa, inšpirovať. 

Tanec Mila El Kral, brušné tance, Jana Maťová ma zasvätila do hawaiskej tradície Hula, Daniel Godany Flamenco, 

Online marketing a podnikanie - Stáňa Stiborová, Ingrid Dach, Jana Svobodová, Lucia Harnošová

Kozmológia, andská  energetická medicína - Lucie Chvojková, Roberto Sarti, Alberto Villoldo a iní 

Metamorfná technika - Jitka Třešňáková 

Moje drahé klientky Gabi a Margrid mi ukázali,  že žena je krásna aj keď má 90, alebo 98 

Moja mamička, ktorá je pre mňa stále tou najkrajšou ženou a ľúbim ju

 

Mojou veľkou ionšpiráciou v živote sú aj ženy spisovateľky a umelkyne

Úžasná Louise L. Hay a jej kniha Miluj svoj život , Sila ženy, prítomný okamih a iné

Julia Cameron - ktorá ma sprevádza takmer každý deň a jej UMELCOVA CESTA s ktorou sa s Vami chcem podeliť. 

 

Arteva 

Portfólio 

Počas môjho aktívneho života som sa pohybovala v rôznych profesiách a mám za sebou organizovanie niekoľkých módnych prehliadok, konferencií a eventov.

Mám za sebou niekoľko rokov tvorby značkových kuchýň a interiérov, maľovaného nábytku,  klientov v oblasti módy aj eurytmické vystúpenia na javiskách na Slovensku, Nemecku a Švajčiarsku. 

Výber toho najzaujímavejšieho : 

 

 

niečo z môjho života 

Milujem svoj farebný a šťavnatý život.