Eva Glavová 

Milujem farby, módu a umenie. Prinášam farby do života. Inšpirujem ženy, ako žiariť farbami v každom veku.

Som sprievodkyňou ku kráse a štýlu

Spôsobuje mi radosť inšpirovať iných , preto som sa rozhodla moje skúsenosti, poznatky, radosť a nadšenie odovzdávať aj Vám Naučím Vás ako sa nebáť zmeny a mať odvahu byť sama sebou ( v akomkoľvek veku) že krása je v živote dôležitá ako sa cítiť krásnou vo svojom vnútri a že nám k tomu pomôžu krásne šaty a doplnky

Farby sú moja vášeň. 

Verte mi,  že po spoločnej konzultácii so mnou ju objavíte aj Vy 

Prinášam  riešenia ženám, ktoré chcú  žiť svoj život v harmónii farieb a svetla, v radosti 

 

Som Eva 
kreatívna  a tvorivá žena.
   
Interiérová dizajnérka a dekoratérka, terapeutka vo farbách, 
milovníčka módy,  maliarka, mentorka a eurytmistka, matka a manželka.  Som žena. 

Milujem farby, módu a umenie.     Milujem byť ženou.                   

Každý deň sa teším z  prekvapení, ktoré mi život prináša. 

      
Som umelkyňou svojho života 

Vychutnávam si maličkosti, ktoré sú pre mňa podstatné: žiarivé slnko, modrú oblohu, tanec v obývačke, krásne šaty,  hudbu, prítomnosť  obyčajných chvíľ pri káve, pohľad na tečúcu rieku.

Milujem vôňu ruží a farby kvetov.

To všetko ma inšpiruje pri maľovaní obrazov,  navrhovaní interiérov, výbere oblečenia 

JE PRE MŇA POTEŠENÍM, ZDIEĽAŤ S VAMI MOJE SKÚSENOSTI A VEDOMOSTI

MOJE NADŠENIE Z FARIEB, MÓDY, UMENIA a TVORBY

 

V mojom kreatívnom ateliéri   

"Krásna žena vo farbách"

 Vám ukážem cestu a spôsob, ako objaviť Vašu kreativitu a vnímať energiu farieb.

 • Naučím Vás nebáť sa zmeny a mať odvahu byť sama sebou 

 • Ukážem Vám, že k tomu, aby ste sa cítili  krásnou vo svojom vnútri,   Vám pomôžu aj krásne šaty, farby a doplnky 

 • Dozviete sa, že otvoriť sa vibráciám farieb a ich pôsobeniu  je úžasné

 • To, že bývanie je  tiež umením a prostredie v akom žijeme, na nás vplýva pozitívne,  alebo aj naopak

 • Krása je v živote dôležitá

 • Som Vašou sprievodkyňou na ceste ku kráse a kreativite. 

                                                           Vaša Eva  ♥                                                   

Objavila som tajomstvo a krásu farieb, ktoré mi v živote veľmi pomáha. Naučila som sa milovať svoj farebný svet a farby vnímam ako súčasť svojho života.

Experimentujem, kombinujem, kreatívne tvorím 

FARBY MAJÚ ÚŽASNÚ MOC

 •       Dnes si vyberám farby podľa intuície a nálady.                                                                              
 •       Dnes som slobodná vo svojich názoroch a rozhodnutiach.   
 •       Dnes mám dostatok sebavedomia, energie a radosti zo života.
     

  VYTVORILA SOM SI VLASTNÝ ŠTÝL 

   

No boli časy, keď som sama sebe nedôverovala, podceňovala som sa a mala som strach byť krásnou ženou.

Vyrastala som vo veľkej rodine. Už ako dieťa som prejavovala záujem o farby, rada som kreslila, zaujímala som sa o maľovanie, šitie a krásne oblečenie. Mamička nám doma šila, prešívala. Niektoré veci sami veľmi páčili, ale väčšinou som nosila veci po mojich bratoch, alebo sestre.     

V tom čase to zraňovalo moju detskú dušičku. Bola som však poslušné dieťa a tak som to trpela, aj keď sa mi spolužiaci, ktorým rodičia kupovali drahé a nové veci vysmievali. Ja som im ticho závidela, ale zároveň som vedela, že naši si nemôžu dovoliť kupovať mi také veci.

Často som pozorovala pri šití moju mamku a chcela som sa to rýchlo naučiť aj ja.Vystrihovala som si zo zvyškov látok šatôčky pre bábiky  a neskôr som si aj nakreslila model a počas štúdia na strednej škole som si aj ušila jednoduché šaty, ktoré som veľmi rada nosila. 

Veľa som kreslila, rada som spievala,  chcela som sa stať módnou návrhárkou, herečkou, maliarkou... Ale v tom čase som počúvala len buď normálna, spievaš falošne, to sa nedá počúvať, čo to máš na sebe, len sa uč, si škaredá, a podobné vety, ktoré zrážali moje sebavedomie,  detskú nevinnosť a vnímanie seba samej.   Nechápala som to, o to viacej som sa uzavrela.                             

Pocit menejcennosti, alebo pocit, že nie je dôležité byť peknou, že ja nie som dôležitá, som si niesla so sebou dlhý čas, aj keď už  som si mohla sama kúpiť niečo pekné, dokonca som si aj niekoľko vecí ušila, ale vždy som mala niekde v podvedomí, že musím šetriť, že  to vlastne  nepotrebujem, alebo, že v tom nevyzerám dobre.      

Pamätám sa na obdobie, keď som zakrývala svoju ženskosť, svoju postavu, ako som sa hanbila a nosila som  len veľké mikiny a džínsy, ostrihala som si vlasy.

Chcela som byť asi neviditeľná.   

Keď si na to dnes spomeniem, zdá sa mi to, ako zlý sen. Moja mienka o sebe bola veľmi nízka, cítila som sa tučná a škaredá, zbytočná.

Veci sa začali meniť, keď sme sa s rodinkou presťahovali  do Prahy.

Našla som si prácu v módnom butiku a neskôr v salóne módnej návrhárky.
Prvý rok v Prahe bol ťažký a zároveň som bola šťastná. Bola som so synčekom doma, nikoho som nepoznala, všetko začínalo nanovo. Osamostatnila som sa  a začala som si veriť. 

Bola to pre mňa veľká zmena

Po niekoľkých pokusoch, som začala pracovať v butiku s dámskou módou a o pol roka už som bola v ateliéri módnej návrhárky  v centre Prahy. Pracovala som na polovičný úväzok, aby som sa mohla venovať dostatočne aj môjmu synčekovi, ktorý bol na tie štyri hodinky v škôlke medzi deťmi.     

Nemala som vtedy dosť peňazí na to, aby som si mohla  kúpiť  nejaký model. Kombinovala a vymýšľala som z toho, čo som našla vo svojej skrini a tvárila  sa,  akoby som vytvorila super model. Už som nechcela viac ukázať,  že sa hanbím, alebo že si to nemôžem dovoliť.

Začala som sa opäť obliekať viac žensky.

Dnes viem, že k tomu nemusím mať v šatníku len drahé a značkové oblečenie, ale že dôležitá je fantázia a odvaha vyberať si a kombinovať. 

 Viera, tak sa volala návrhárka, mi aj niekoľko pekných vecí podarovala. Ona videla,  že mám cit pre farby, že viem veci spolu zladiť.  Okrem modelov šiat navrhovala aj interiéry pre priateľov a aj svoj byt mala zrealizovaný podľa vlastných predstáv. Inšpirovalo ma to aj v mojom ďalšom živote.

Bol to čas,  keď sa mi začala vrátila moja sebaúcta

Natoľko, že po roku práce v módnom salóne som odišla pracovať do medzinárodnej obchodnej spoločnosti priamo v centre Prahy, kde som sa čoskoro prepracovala na oddelenie marketingu v centrále spoločnosti, ktorá zastrešovala maloobchodné predajne v Čechách aj na Slovensku.

Bola to kreatívna práca, kde som sa dostala opäť k organizovaniu módnych prehliadok, konferencií, a rôznych prezentácií pre klientov. 

Stretla som množstvo žien, ktoré mi povedali, že ich inšpirujem svojim prístupom k životu, rady si nechali odo mňa poradiť s výberom oblečenia, s výberom farieb. Odvtedy je to bežné, a stáva sa mi často, že ma oslovia ženy aj na ulici, alebo v obchode a ocenia farebnú kombináciu, zladenie farieb, ktoré mám na sebe a zároveň požiadajú ma o pomoc pri výbere odevov a farieb. 

Už vtedy, keď som pracovala v módnom salóne,  som si povedala, že raz budem tvoriť, vymýšľať modely a navrhovať interiéry,  pracovať s farbami a svetlom. 

Že budem viesť  ostatné  ženy, inšpirovať ich a  dodávať im odvahu v tom, aby sa za seba nehanbili a dokázali sa pekne obliekať, vážiť si samé seba a robiť to,  po čom túžia. Rozhodla som byť  krásnou a  sebavedomou ženou. Mala som  vtedy 24 rokov. 

Dnes mám viac ako 50, a som stále krajšia, cítim sa oveľa lepšie, ako kedykoľvek predtým

Prežila som veľa vzletov aj pádov, období kedy som kvitla,  ale aj takých keď som už nevládala a nevedela ako ďalej. Veľa som sa v živote učila, vzdelávala sa a stále som v sebe našla silu vstať a ísť.

Ísť za svojimi snami, nájsť svoje dary a talenty. Seba. 
 

Objavila som tajomstvo a krásu farieb, ktoré mi v živote veľmi pomáha, naučila som sa milovať svoj farebný svet a farby vnímam ako súčasť svojho života.

Experimentujem, kombinujem, kreatívne tvorím 

  Po presťahovaní do Bratislavy  som vytvorila kuchynské aj interiérové štúdio Athina Interiér,Tvoríme teplo domova, v ktorom som navrhovala kuchynské linky, popri tom som vyštudovala interiérový dizajn v Prahe a už odvtedy sa venujem navrhovaniu interiérov.  

UMELECKÝ SEN  

V 40 tke sa mi splnil môj ďalší sen, keď som začala študovať  popri zamestnaní školu umenia a eurytmie, ktoré trvalo päť  rokov.

Stala som sa umeleckou eurytmistkou, absolovovala som krásne turné po mestách vo Švajčiarsku a Nemecku, vystupovala som na javiskách na Slovensku.  Prežila som  takmer tri roky v Nemecku prehlbovanim  štúdia eurytmie a umenia, aj ako opatrovateľka seniorov. 

Mala som šťastie na svojich klientov,  ktorí tiež milovali umenie, krásu a radi sa pekne obliekali.  

Vďaka štúdiu som začala  vnímať farby oveľa intenzívnejšie a dnes maľujem obrazy, nábytok  a hlavne tvorím. Vytváram šperky,  dekorácie, doplnky, vytváram štýlové outfity,  interiéry, píšem blogy a rôzne články. 

Po  návrate z Nemecka  som opäť  pracovala  aj ako módna poradkyňa v svetoznámom  obchode s módou a doplnkami. Vyberala som  oblečenia pre rôzne príležitosti mnohým mužom aj ženám.

 Život v mojej veľkej rodine ma naučil mnohým schopnostiam, ktoré každý deň využívam. Naučilo ma to skromnosti, úprimnosti, schopnosti byť empatickou, ale aj byť priebojnou v živote, ak je to potrebné.

Naučila som sa podeliť sa vždy s ostatnými, naučila som sa  vnímať rôznorodosť ľudských pováh a  ich osobných príbehov, rešpektovanie iného človeka a jeho právo na vlastný názor a na vlastný spôsob života. 

Získala som veľa skúseností rokmi práce ako interiérová dizajnérka, aj ako módna poradkyňa, umenie mi otvorilo ďalšie dvere k zážitku farieb a schopnosti farby používať  na javisku aj v živote. 

Farby a svetlo sú moja vášeň a prinášať ich do života ľudí vnímam  ako svoje poslanie

 

 1. Ukážem Vám ako objaviť Vašu kreativitu a vnímať energiu farieb.
 2. Naučím Vás nebáť sa zmeny a mať odvahu byť sama sebou 
 3. Ukážem Vám, že k tomu, aby ste sa cítili krásnou vo svojom vnútri  Vám pomôžu aj farby a krásne šaty a  doplnky 
 4. Dozviete sa, že otvoriť sa  vibráciám farieb a ich pôsobeniu  je úžasné,  jednoduché a je to zadarmo
 5. Bývanie je  tiež umením a prostredie v akom žijeme, na nás vplýva pozitívne alebo aj  naopak
 6. Krása je v živote dôležitá
 7. Poskytnem Vám mnoho zaujímavých inšpirácií, videí,  fotografií a blogov pre Váš šatník, domov  a Vašu krásu                                    Som Vašou sprievodkyňou na ceste za krásou a kreativitou. 

                                                                              Vaša Eva 

Krásna žena vo farbách 

Prečítajte si môj e book Ako sa stať umelkyňou svojho života&cesta ku kreativite v 7 krokoch 

E book ZADARMO 

AKO BYŤ UMELKYŇOU SVOJHO ŽIVOTA    & CESTA KU KREATIVITE

v 7 KROKOCH