Ako sa prebrať k životu & Sviežosť farieb jari

Tulipány, narcisy, pivonky, orgován, kvety, ktoré hýria farbami, už rozkvitli v záhradkách, parkoch, na balkónoch a terasách a lúčkach.   

svetlom a farbami prežiarené kvety

To je signál, že aj my sa môžeme po zime prebrať k životu.

Pred rokom, v tomto čase, možno o niečo skôr, som si povedala, že je čas na zmenu, a že chcem skúsiť opäť niečo nové a posunúť sa ďalej.

Plány som mala už roky v hlave, niečo na papieri. Potom prišiel impulz. Pristál mi v mojej schránke email so zaujímavou ponukou.

Bolo to presne to, čo som už niekoľko rokov hľadala.

Len to pod nánosom všetkých iných povinností trochu zapadlo, ale také malé klíčky tam stále boli.

JE TO AKO V ZÁHRADKE.

Vrhla na odhrabávanie lístia, suchých konárikov, a všeličoho iného napadaného na zem.

Vyzeralo to tam celkom nudne, až kým som sa nepozrela bližšie. Spod suchej trávy, pod hŕbou lístia a ihličia sa už zelenajú výhonky nových kvietkov, byliniek.

Nevidno ich na prvý pohľad, ešte sa musím k nim zohnúť, aby som ich zbadala, ale sú tam.

A sú životaschopné. Myslím,  že pomaly by prerástli aj tie suché listy a konáre, no predsa  len je lepšie im pomôcť. Bol krásny slnečný deň, jeden z mála v poslednej dobe.

Vlastne mi to celkom vyhovovalo, že je tam toľko práce. Vzala som si pohár vody, hrable a rukavice, telefón, aj nášho Lea, ale on išiel po svojich.

Očividne sa tiež tešil z moje prítomnosti, a z toho že môže behať hore dolu a predvádzať rôzne šibalstvá.

Po hodine poctivého hrabania a vyhrabávania a čistenia, som mala okolo seba asi 7 väčších, či menších kôpok lístia, konárov, ihličia a čo ja viem, čo všetko tam ešte bolo.

Aj keď som to robila s radosťou, a nadšením. predsa len som už na konci cítila všetky kosti v tele, všetky svaly… No,  ale mladá zeleň mohla začať svoju púť a verím že sa jej to páči,  keď ma to stálo toľko síl..

Nuž, staré vrstvy sú odhrabané a teraz zo zeme vyrašia všetky tie bylinky, kvetinky a o chviľu už bude všade navôkol plno farieb, takých čerstvých, žiarivých.

Sme súčasťou prírody a tak aj my potrebujeme poriadne očistiť svoje telo, myseľ, ale aj svoje príbytky.

V podstate je to tak, že keď si urobíme poriadok v byte, či v dome, v našich skriniach, jednoducho vo všetkom budeme mať poriadok,  budeme mať poriadok aj v sebe, v našej mysli, v našom srdci, v duši.

 Teraz na jar, je opäť príležitosť urobiť poriadok v skriniach, v kuchyni, vo vitrínkach, ale aj v počítačoch, mobiloch. Určite tam máme opäť množstvo už vyschnutých, zapadnutých emailov, kontaktov, dokumentov, ktoré nepotrebujeme.

Skrine sú plné vecí ktoré nenosíme, alebo nevieme nosiť, v kuchyniach poodkladané potraviny, vrecká s cestovinami, rôzne korenia, už dva roky po záruke.

V čase, keď som začala písať článok, bolo ešte pred karanténou. Ale teraz vlastne máme všetci oveľa viacej času, ktorý trávime doma a triedenie je aj terapeutické. Tak poďme do toho!

Pravidelným upratovaním a čistením, sa zbavujeme starých a nepotrebných vecí. Aj veci, ktoré sú nejakým spôsobom poškodené, polámané, alebo inak znehodnotené, už nemajú miesto v našom živote. Iné je, keď sa ešte dajú opraviť.

Ale ak nie, a nechávame si ich len z nejakej nostalgie, mali by isť do koša. Ak už neplnia svoju funkciu, odniesť do zberného dvora, alebo podobných možností.

Upratujem veľmi rada. Mám rada vo všetkom poriadok, a keď to tak nie je, necítim sa dobre.  Mám rada ak majú veci svoje miesto, keď sú uložené, tak,  aby nevytvárali neporiadok v priestore.

Sviežosť farieb jarných kvetín prináša sviežosť a farby aj do života.

Nádherná zelená žltá červená

Teraz sa ešte vrátim trochu dozadu v čase a na začiatok článku.

Prečo to vlastne píšem? Pretože som chcela písať aj o tom, ako nájsť tie svoje “ veci“ pod nánosom lístia, a všeličoho iného, čo sme si rokmi nanosili.

Je rok 2019 a ja som sa rozhodla pre zmenu.

Začalo to uvedomením si, čo chcem. Chcela som mať svoju webovú stránku.

Vytvorila som si webovú stránku na moje meno: www.evaglavova.sk Nikdy som nemala problém hovoriť o iných, vyzdvihovať ich dobré vlastnosti a schopnosti, ale teraz som mala písať o sebe.

Ukázať aká som, kto som, odhaliť veci, ktoré som vedela iba ja, alebo len zopár ľudí.

A aj keď som už túžila vystupovať sama za seba, trvalo mi to dlho, a bolo to naozaj ťažké – dnes už sa mi to tak nezdá, ale pred rokom, keď som začínala… bolo to tak.

Aj keď podnikám už dlhú dobu, ( Athina Interiér ), mám veľa skúseností z viacerých oblastí, potrebovala som vyjsť na svetlo a chcela som, aby ma ľudia poznali takú, aká som. S mojimi záľubami, názormi, nedokonalosťami, citmi, odhalila som svoje farby.

 Vyzerá to jednoducho, a teraz sa mi to už píše úplne prirodzene, ale pred rokom, som hľadala, ako nazvem svoju stránku. Podľa čoho ju  pomenujem, čo chcem vlastne priniesť  ľuďom?

Chcela som spojiť to,  čo viem, čo ma baví, v čom som dobrá, čo som študovala.. no stále tam toho bolo príliš veľa, ale nevedela som sa vzdať ničoho. 

Ako keď máte záhradku a v nej množstvo milovaných kvietkov, kríkov, stromov, byliniek, zeleniny. Všetko to milujete, a nič nechcete zahodiť.

Inak by ste boli smutní, a nešťastní.  A tak to všetko necháte v tej záhradke, rásť jedno vedľa druhého, a tešíte sa z toho.

Podobne som to vnímala, a teda moja voľba bola, že som si ponechala všetky moje srdcovky a spojila to do niečoho čo všetko spája a vytvára akýsi otvorený  celok, čo ma vystihuje, čo som Ja, Eva Glavová.

Že milujem umenie rovnako ako módu, interiéry, farby, jednoducho krásu, všetko pekné. Som kreatívna a rada tvorím, a mojou túžbou je priniesť to ľuďom, ktorí to potrebujú, ktorí rovnako túžia po peknom svete okolo seba.

Farby, krása, kreativita, móda,  žena, umenie a dizajn

Vytvorila som si nový profil na FB, a nazvala ho Eva Art& Dizajn,  Fan page Eva art&dizajn,      A založila som skupinu pre ženy, ktoré rady tvoria a milujú farby, aby mohli spolu zdieľať svoje tvorenie, a názory.  Krásna žena vo farbách.  

Začala som písať blog,  založila som si účet na  Instagrame a pravidelne prispievam do týchto sociálnych sietí a zdieľam svoju tvorbu, a to čo sa mi páči.

Takže aj to bolo pre mňa nové. 

Počas roka som prechádzala rôznymi obdobiami, niekedy veľmi pozitívne a radostne, niekedy som mala pocit, že som zahltená informáciami, že hľadám svoju cestu. A hlavne tie technické nastavenia, to je čerešnička…

Už na začiatku, keď som si tvorila novú webovú  stránku,  mala som určitú predstavu, ale stále som hľadala ako skĺbiť moje záujmy a zároveň moje skúsenosti a schopnosti.

Stále si pripomínam svoj prvý príspevok, keď som s radosťou vytvorila outfit a nazvala som ho jarný. Jar je čas nových začiatkov. čas sviežich farieb, rastu.

Boli to žlté nohavice a čiernobiela tunika, doplnená žltou ružou a zelenou kabelkou. Vzniklo z toho celkom pekné video a fotky som si dala aj na web.

prvé fotenie na Fb

Dnes by som chcela nadviazať na ten príspevok. 

Pripravila som zaujímavé vzhľady, outfity, ktorými sa môžete inšpirovať a vytvoriť si nový jarný šatník.  Ale dá sa nazvať aj udržateľný šatník, pretože obsahuje oblečenie vo farbách, ktoré sa dá nosiť po celý rok s rôznymi obmenami.

Svieže farby nám prinesú radosť do života.

Funguje to.

No vytvorila som ho a už čoskoro budem mať mám pre Vás darček vo forme e-booku , kde nájdete inšpirácie a rady ako si vytvoriť nový šatník a ako spolu veci kombinovať.

 Má to ešte jednu zvláštnosť .

Tento eBook knižka, je pre mňa dôležitý aj preto, lebo to je ďalšia vec, ktorá je pre mňa nová a chvíľu trvalo kým som ho napísala a bola spokojná.

Vlastne to je taký darček aj pre mňa, pretože, ako som už písala mojich tém je viacero a vybrať si len jednu, to je aj pre mňa vždy prekvapenie, ktorá to bude.

Som žena vo farbách, a farby sú mojou súčasťou. Môj život je farebný a pestrý a farbami sa rada obklopujem, farby rada nosím na oblečení, mám ich v interiéri.

Prinášam farby do života a inšpirujem ženy, aby si vyfarbili ten svoj život, aby objavili svoje farby.

Písať blog len tak, píšem rada, aj témy boli pre mňa jasné, predsa  chcem písať o móde, o maľovaní  o farbách, interiéroch.

 Ale, väčšinou, keď som sa pustila do písania, tak mi skôr prišli témy také zo života, o zmene, o obyčajnom dni, o odvahe ku zmenám. ono to vždy ale spolu súvisí.

Pretože keď zmeníme len nejakú časť seba, svojho oblečenia, alebo interiéru, všetko sa dá do pohybu a nás to posúva k zmenám, k iným riešeniam, k sebavedomiu, ku kráse.

UŽ ROK JE VŠETKO INAK a som šťastná za tie zmeny, za nové priateľstvá, nové prístupy k životu, k vnímaniu iných žien.

Otvorili sa predo mnou nové dvere, môj život dostal nové, svieže farby.

To, o čom som dovtedy len snívala, alebo mi to pripadalo nemožné, resp. možné, ale nie pre mňa je skutočnosťou.

Postupne som sa skamarátila s facebookom,  instagramom, a už mi nerobí problém, to, čo vytvorím, alebo sa mi páči, ukázať aj iným, jednoducho to priniesť do sveta.

Robí ma to šťastnou. keď môžem tvoriť. A je jedno či maľujem, či píšem, alebo vytváram outfit, dekorujem interiér, fotím  Rozprávam príbeh.

Vlastne tým rozprávam príbeh o tom, čo je môj život, čím som žila a čím žijem.

Aj Vy môžete rozprávať svoj príbeh.

Verím, že Vás môj blog tiež išpiruje  k tomu, vyrozprávať svoj príbeh svojim spôsobom, svojimi farbami.

Keď odstránime zo záhrad suché lístie, odrezané konáre, keď si urobíme poriadok vo svojich skriniach, zbavíme sa starých nepotrebných a nefungujúcich vecí, náš život dostane nový impulz, a zažne niečo nové rásť.

Vytvoríme si priestor na nové, zelené výhonky, z ktorých rozkvitnú krásne farebné kvety. Život je krásny vo farbách.

nádherné červené tulipány

Som tu pre Vás, ak hľadáte cestu, ako odhaliť tie svoje farby, ale neviete si rady.

Ak potrebujte dodať odvahu ku zmenám, k nájdeniu poriadku, ak chcete rozžiariť farbami svoj šatník, alebo interiér.

Rozžiarim Vás farbami, napíšte mi na email: eva@evaglavova.sk

alebo sa pridajte do skupiny Krásna žena vo farbách, pozrite si môj Instagram, fb stránku: Eva Art&Dizajn.

Prečítajte si tiež môj E BOOK o tom Ako sa stať umelkyňou svojho života& Cesta ku kreativite v 7 krokoch . JE ZADARMO stiahnuť si ho môžete TU.

Teším sa na Vás

Krásny deň vo farbách

Vaša Eva

Milujem umenie, farby a módu. Ukazujem ženám svetlo a pomáham im k sebavedomiu a radosti zo života. Inšpirujem ich, ako byť krásnou a žiariť farbami v každom veku. Som Vašou sprievodkyňou na ceste za krásou a kreativitou. BUDEM ZDIEĽAŤ S VAMI MOJE SKÚSENOSTI, RADOSŤ A NADŠENIE  Z FARIEB, TVORBY, MÓDY  A UMENIA   Krása je v živote dôležitá  Poskytnem Vám mnoho zaujímavých inšpirácií, videí,  fotografií pre Váš šatník, Váš domov  a Vašu krásu. Stanete sa Krásnou  ženou  vo farbách  EVA ART&DIZAJN Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů